Odwiedź nasz salon i uzyskaj 10% zniżki - od Pon 01. 07. 24. Więcej informacji TUTAJ >>

Żyrandole wykonane z kryształu, szkła lub plastiku?

Dodane: 18.3.2020 10:35.34

18 Marzec 2020

Wysokiej jakości lampy kryształowe są zawsze ozdobione kryształowymi wisiorkami najwyższej jakości, które są produkowane na najnowocześniejszych szlifierkach. Lampy osiągają w ten sposób wyjątkowo wysoki połysk, gdy światło przechodzi przez wisiorki kryształowe, rozkłada się na kolory widma, a tym samym zwiększa jasność żarówek.

Żyrandole wykonane z kryształu, szkła lub plastiku?

crystal chandelier interior


Jest to szkło lub kryształ?

Istnieje różnica między kryształem a szkłem. Różnica jest określana zgodnie z przepisami przyjętymi w każdym kraju. Zazwyczaj oznacza to, że słowo „kryształ" oznacza obecność ołowiu.

W Europie: przepisy UE stwierdzają, że wyroby szklane zawierające mniej niż 4% tlenku ołowiu są określane jako „szkło", wyroby szklane o zawartości ołowiu przekraczającej 10% są określane jako „kryształ" i szkła zawierające więcej niż 30% tlenku ołowiu, są określane jako " kryształ o wysokiej zawartości ołowiu".

W Stanach Zjednoczonych: 1% tlenku ołowiu wystarcza, a szkło kwalifikuje się jako kryształ.

Inne kraje: W przypadku innych krajów kwestia znaczenia słów i terminu kryształ jest taka, że używają Crystal lub Crystalin dla każdego „wyrafinowanego" przezroczystego szkła o wysokiej jakości.

Zasadniczo „kryształ ołowiowy" jest produktem zawierającym ponad 24% tlenku ołowiu. Obecność tlenku ołowiu nadaje szkłu wyższy połysk po szlifowaniu. Tlenek ołowiu zwiększa wagę szkła i powoduje, że szkło rozbija światło na kolory tęczy i odzwierciedla całe spektrum światła.

Producenci używają również szkło oznaczone „kryształ" zawierające mniej niż standardowych 24% tlenku ołowiu. Szkło takie ma jednak większy procent tlenku baru, co zapewnia wysoką jakość szkła i odbicie światła.


crystal chandelier interior


Jeśli Państwo kupi „kryształowy żyrandol" wykonany ze zwykłego szkła, nie będzie on miał niezbędnej właściwości – refrakcji światła, którą oferują tylko oryginalne ozdoby kryształowe. Te szklane żyrandole nie błyszczą i nie wzmacniają mocy światła z żarówek. Aby uniknąć rozczarowania, zawsze jest potrzebne zadawać pytania dotyczące jakości szklanych części.

Szczególny rozdział to „kryształowe żyrandole" wykonane z akrylowych tworzyw sztucznych. Całkowicie zaprzeczają swemu głównemu celowi, dla którego zostały stworzone – że oprócz wartości estetycznej powinne są pomnożyć siłę światła z żarówek. Ciepło z żarówek spowoduje, że plastik ulegnie szybkiemu zepsuciu i szarości. Wygląd takich żyrandoli zatem odpowiada ich niskiej cenie...

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się