Żyrandol kryształowy

Czeski kryształowy żyrandol - idealny żyrandol do salonu

Czy chcesz, aby Twój salon był stylowy i ponadczasowy? Spójrz na kryształowy żyrandol. Czy uważasz, że kryształowy żyrandol należy już do przeszłości i nie nadaje się do nowoczesnych mieszkań? Czy żyrandol do salonu powinien wyglądać inaczej? Postaramy się Cię zainspirować :-).

Kryształowy żyrandol ma jedną sprawdzoną od lat cechę, a mianowicie jego wszechstronność pod względem stylu wnętrza. Z powodzeniem przemija w czasie i, z niewielkimi modyfikacjami, jest nadal popularnym wyborem dla wielu osób jako główny żyrandol w salonie, czy to w stylu klasycznym, rustykalnym, czy nowoczesnym.


Kryształowy żyrandol srebrny - żyrandol do nowoczesnego salonu jako element dekoracyjny

Jeśli chcesz urządzić nowoczesne wnętrze, możesz wybrać srebrny design klasycznego kryształowego żyrandola. Dodaj dodatkowe oświetlenie, reflektory i kinkiety, aby stworzyć elegancki element oświetlenia, który zapamięta każdy gość.

I nie musisz się nawet martwić zużyciem elektryczności kryształowego żyrandola. Oczywiście nowoczesny kryształowy żyrandol można również wyposażyć energooszczędnymi żarówkami LED, których nie można odróżnić od klasycznych żarówek, zarówno pod względem kształtu, jak i światła.

Kryształowy żyrandol - nie tylko jako żyrandol do salonu

Kryształowy żyrandol z pewnością nie musi świecić tylko w salonie. Pięknie udekoruje inne pokoje, takie jak kuchnia czy sypialnia. Kliknij i zainspiruj się wnętrzami oświetlonymi kryształowym żyrandolem.

Kryształowy żyrandol - historia produkcji

Kryształowy żyrandol - historia produkcji

Kryształowy żyrandol, jaki znamy dzisiaj, ma swoje korzenie we Włoszech, gdzie w XVI wieku powstały pierwsze warsztaty szklarskie. Jednym z zadań, jakie otrzymali od monarchów, było poprawienie oświetlenia ich rezydencji, szczególnie podczas uroczystości.

Połączenie kaskadowych lamp i ręcznie ciętych szklanych ozdób, które zwielokrotniłi moc świec, nie umknęło uwadze monarchów z całej Europy, dlatego kryształowy żyrandol rozprzestrzenił się na inne kraje.

W Czechach pierwszy kryształowy żyrandol, oparty na włoskiej tradycji, powstał na początku XVII wieku. W 1743 r. z okazji koronacji cesarzowej habsburskiej Marii Teresy na królową czeską powstał nowy rodzaj kryształowego żyrandola przypominającego koronę królewską.

Największa ekspansja produkcji kryształowych żyrandoli miała miejsce w połowie XVIII wieku. Coraz więcej ciętych kryształów jest wykorzystywanych do ich produkcji, która dzięki swojej jakości zyskuje uznanie na całym świecie.

Kryształowy żyrandol wciąż dotrzymuje kroku postępowi technicznemu. Od świec woskowych, przez lampy naftowe, wynalazek żarówek, po współczesne żarówki LED.

Nawet dziś można cieszyć się widokiem pięknego kryształowego żyrandola w swoim salonie.

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się