“Żyrandole kupujemy tylko od ArtCrystal, oni zajmują się wszystkim za nas”, mówi Lucie Votavová z Italier


Od trzech lat firma projektowa Italier oświetla wnętrza swoich klientów wyłącznie żyrandolami kryształowymi firmy ArtCrystal. "Szczególnie cenię sobie proklienckie podejście firmy. Dobierają dostosowane lampy, zapewniają bezproblemową instalację i odpowiadają na wszystkie pytania klienta" - mówi Lucie Votavová, dyrektor zarządzający firmy Italier. Współpraca z ArtCrystal odpowiada jej na tyle, że planuje otwarcie wspólnego salonu w Pradze.

 

Italier koncentruje się na wyposażeniu wnętrz w stylu włoskim oraz dostosowaniu komfortu domu rodzinnego lub prywatnej rezydencji. "Dzięki współpracy z ArtCrystal możemy wyposażyć naszych klientów w elementy wyposażenia wnętrz, w tym oprawy oświetleniowe. Możemy w pełni polegać na dostawcy - jeśli kierujemy naszego klienta bezpośrednio do ich przedstawiciela handlowego, wiemy, że dobrze się nim zaopiekują, a efekt będzie wysokiej jakości. Dlatego w tej chwili wszystkie nasze oprawy oświetleniowe zamawiamy tylko od ArtCrystal" - potwierdza Votavová.

Italier to czeska firma, która od 2015 roku tworzy w Czechach wnętrza w stylu włoskim. Składa się z dziesięcioosobowego zespołu i osiąga roczny obrót w wysokości około 22 milionów koron czeskich. Sprzedaje wysokiej jakości włoskie meble designerskie i może w pełni zaprojektować i zrealizować wnętrze w stylu włoskim pod klucz.


Żyrandole dostosowane do potrzeb prywatnej rezydencji

Italier po raz pierwszy połączył siły z ArtCrystal w 2020 roku, aby wyposażyć prywatną rezydencję w Pilźnie. Był to duży projekt trwający dwa lata, podczas którego ArtCrystal wyprodukował 30 żyrandoli i 20 lamp ściennych do rezydencji. Żyrandole zostały dostosowane do wysokości i wielkości pomieszczeń oraz ich stylu - na przykład powiększono je lub dodano liczbę żarówek w zależności od potrzeb.

Vítězslav Tomeš, dyrektor ds. sprzedaży ArtCrystal, był w intensywnym kontakcie z właścicielem zamku podczas całego procesu. "Byłem u właściciela wiele razy, konsultowaliśmy opcje oświetlenia i wspólnie dopracowywaliśmy jego pomysły. A kiedy nie był pewien, przychodził do naszego salonu, gdzie mamy wystawionych 250 żyrandoli, i dopracowywaliśmy jego pomysł" - mówi Tomeš.

Italier zalicza ten zamek do swoich najbardziej udanych projektów: "Urządzanie pomieszczeń zamkowych to sprawa naszego serca, a ten projekt był prawdziwym sukcesem" - mówi Votavová. W oparciu o dobre doświadczenia, rozpoczęli długoterminową współpracę z ArtCrystal.


Zobaczcie, jak wygląda zamek:

 

no alt

 

Willa pełna wyjątkowych żyrandoli

Współpraca z ArtCrystal nie skończyła się tylko na zamkowych rezydencjach. Jednym z dużych wspólnych projektów jest prywatna willa z dwudziestoma pokojami, które zostały całkowicie urządzone w różnych stylach. ArtCrystal ponownie przejął wszystko, co związane z oprawami oświetleniowymi. "To jeden z najbardziej wymagających projektów, nad jakimi pracowałem" - mówi Tomeš. "Italier dał mi kontakt, a następnie opracowałem wszystko z klientem. Spotkałem się z właścicielem osobiście wiele razy, przeszliśmy przez wszystkie pomieszczenia i omówiliśmy, które oprawy będą pasować do którego pokoju. Wiele z opraw zostało zaprojektowanych i wykonanych według specyfikacji klienta. Są one unikalne i nie znajdziesz ich nigdzie indziej na świecie."

Jednym z takich unikalnych dzieł jest ważący 150 kg żyrandol w kształcie dwóch fal wyposażony w 2500 kryształowych kul. Właściciel willi zobaczył tę oprawę w salonie ArtCrystal, ale zażyczył sobie powiększenia jej do rozmiaru 2m na 1m. ArtCrystal obliczył wszystko, aby żyrandol działał strukturalnie, a następnie wyprodukował i zakotwiczył go do sufitu.

Zobacz jak wygląda w willi:

 

no alt


Na realizacjach się nie kończy, otwieramy wspólny showroom

Italier chwali również szybkość, entuzjazm i współpracę z ArtCrystal: "Konsultujemy się z nimi - wystarczy przesłać projekt wnętrza, a ArtCrystal dobierze odpowiednie kolekcje opraw oświetleniowych pasujące do projektu pomieszczenia. Wyliczą odpowiednią luminację i zapewnią wszystko do sprawnego montażu. W przypadku jakichkolwiek pytań ze strony klienta, zawsze przygotowują odpowiedź" - mówi Votavová. "Klienci są zadowoleni, że zajmujemy się całkowicie ich wnętrzem i oszczędzamy im czas", mówi Votavová.

Italier odkrył również, że ich klienci pokrywają się z klientami ArtCrystal, co oznacza, że osoby zainteresowane eleganckimi włoskimi meblami często proszą również o kryształowe żyrandole. "Typologia i design lamp Artcrystal pasuje do naszej koncepcji, ich żyrandole idealnie pasują do naszych mebli" - potwierdza Votavová.


Z tego powodu Italier rozpoczął współpracę z ArtCrystal również poza projektowaniem wnętrz. "Mamy podobną strategię biznesową i dlatego przystąpiliśmy do realizacji nowych planów. Na przykład we wrześniu otwieramy showroom w Pradze, w którym również znajdą się żyrandole od ArtCrystal. ArtCrystal planuje również mały redesign swojego sklepu w Jabloncu nad Nisou, który dzięki naszym meblom stanie się bardziej komfortowy" - mówi Votavová.


showroom

Salon Italier w Czeskich Budziejowicach, wyposażony w żyrandole od ArtCrystal (po lewej) oraz salon ArtCrystal w Jabloncu nad Nysą.

 

Dodaje też, że taka współpraca nie byłaby możliwa bez wzajemnej "chemii". "Staramy się wzajemnie wspierać i wykorzystywać fakt, że mamy tych samych klientów. I to działa świetnie, nie zmienilibyśmy się." opisuje Votavová.


Rozświetlimy również Twój projekt

Jesteś architektem, projektantem lub właścicielem firmy meblowej i szukasz odpowiedniego oświetlenia do swojego projektu? W naszym sklepie internetowym znajdziesz ponad 2500 modeli z możliwością dostosowania do potrzeb klienta, a 250 z nich możesz obejrzeć w naszym showroomie. Chętnie doradzimy Ci w wyborze lub instalacji.

Dowiedz się więcej.

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się