Jakie oświetlenie jest najbardziej przyjazne dla środowiska?

Dodane: 28.7.2022 11:43.52

28 Lipiec 2022

Ekologia ma dziś swoje odzwierciedlenie w niemal wszystkich dziedzinach naszego życia. Czasami dążenie do przyjazności środowisku budzi sprzeczne emocje, ale w zdecydowanej większości sytuacji jest to działanie godne pochwały i absolutnie słuszne. Tak jest również w przypadku przejścia na oświetlenie bardziej przyjazne dla środowiska. Jakie oświetlenie jest najbardziej przyjazne dla środowiska?

Jakie oświetlenie jest najbardziej przyjazne dla środowiska?

 

Jakie oświetlenie jest najbardziej przyjazne dla środowiska

 

Najbardziej przyjazny dla środowiska rodzaj światła jest tak jasny jak słońce

Najbardziej przyjaznym dla środowiska źródłem oświetlenia jest oczywiście słońce. Nie trzeba niczego spalać, aby uzyskać światło, nie trzeba niczego wyrzucać po jakimś czasie, nie ma też śladu węglowego. Krótko mówiąc, całkowita harmonia z naturą.

Niestety, słońce nie świeci nam wieczorem, gdy wracamy z pracy do domu, więc nie pozostaje nam nic innego, jak szukać najbardziej ekologicznego oświetlenia sztucznego.

Najbardziej przyjaznym dla środowiska źródłem sztucznego światła jest żarówka LED. Obecnie te najpopularniejsze żarówki wykorzystywane są również w żyrandolach kryształowych. Do ich zalet należy zaliczyć nie tylko długą żywotność (do 25 000 godzin), ekonomiczną pracę, która pozwala zaoszczędzić ponad 80% energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, natychmiastowy początek świecenia, dobre oddawanie barw, szeroki zakres temperatur i odporność na częste włączanie, ale także przyjazność dla środowiska.

 

żarówka LED

 

Oczywiście żarówki LED nie są też całkowicie pozbawione wad. Do produkcji żarówek LED wykorzystuje się materiały półprzewodnikowe, których pozyskiwanie nie do końca jest przyjazne środowisku. A jednak w porównaniu z innymi źródłami sztucznego światła, wciąż wypadają jako najbardziej przyjazne środowisku.

Działają długo, zużywają mało energii i nie trzeba ich wymieniać przez lata. A kiedy już to zrobią, trafiają do programu zbiórki, ponieważ można je poddać recyklingowi.

Nie jest to możliwe w przypadku żarówek konwencjonalnych lub halogenowych. Do tego mają znacznie krótszą żywotność i większe zużycie, więc częściej je zmieniasz, wyrzucasz i zużywasz więcej energii. Świetlówki kompaktowe, choć nie mają tych ostatnich wad, zawierają rtęć. Dlatego muszą być usuwane jako odpady niebezpieczne.

Prawie wszystkie żyrandole kryształowe mogą świecić ekologicznie

Dziś nasi projektanci mogą wykorzystać nowe technologie i procesy produkcyjne, aby nadać nowy wygląd klasycznym oprawom. Dzięki temu nie tylko nowoczesne lampy, ale także tradycyjne żyrandole kryształowe można bez obaw wyposażyć w żarówkę LED.

Oczywiście od tej reguły są wyjątki, dlatego na stronie każdego produktu można od razu dowiedzieć się, czy żarówki LED są dla niego odpowiednie, czy nie.


karta zyrandola

Jesteśmy tu dla ciebie

Teraz już wiesz, który rodzaj sztucznego oświetlenia jest najbardziej przyjazny dla środowiska. Czy macie Państwo inne kryteria oceny? Zobacz jak szybko i łatwo wybrać żarówkę. Czy nadal potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy.

 

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się