Odwiedź nasz salon i uzyskaj 10% zniżki - od Pon 01. 07. 24. Więcej informacji TUTAJ >>

Kryształ i Boże Narodzenie – naturalne połączenie

Dodane: 18.12.2020 12:27.27

18 Grudzień 2020

Rodzinna atmosfera, zapach siana i pierniczków, domowy barszcz, karp z sosem…i niepowtarzalny blask kryształów? Właśnie tak! Kryształy i Boże Narodzenie pasują do siebie bardziej, niż Ci się wydaje.

Kryształ i Boże Narodzenie – naturalne połączenie

Boże Narodzenie to tradycja – tak samo jak kryształ

Święta Bożego Narodzenia łączą się z wieloma tradycjami, których ludzie przestrzegają już od dawien dawna. Do tych najbardziej znanych należy wkładanie siana pod obrus wigilijny, dzielenie się opłatkiem czy też obdarowywanie bliskich prezentami. Bez względu na to, co się wydarzyło w trakcie roku, chcemy być na Święta z najbliższymi i cieszyć się wspólnymi chwilami. Najlepiej tak, jak co roku – z takimi samymi tradycjami, tymi samymi dwunastoma potrawami i zakończeniem wieczora na pasterce w naszej parafii. Mówiąc krótko, w Święta najważniejsza jest tradycja.


christmas kitchen


Kryształ i produkty kryształowe czeskiej marki ArtCrystal Tomeš same nawiązują do długiej tradycji rzemiosła. Na wysoką jakość materiału i precyzję przy jego opracowaniu. Mają specyficzny kąt załamania światła i niemożliwy do podrobienia blask. Dzięki temu czeski kryształ jest w stanie stworzyć wspaniałą atmosferę. Świąteczną bajkę pełną światła, iskier i przyjemnych kolorów.


Kryształ o tematyce bożonarodzeniowej

Boże Narodzenie i kryształ mają długą wspólną historię. Ich historie zaczęły się przeplatać i przecinać już w przeszłości, wraz z samym powstaniem kryształu. Pojawiły się ozdoby na świąteczne drzewka, zawieszki w kształcie aniołków czy płatków śniegu. Idealnie szlifowane szklanki, karafki i talerze stały się nieodłączną częścią wigilijnej zastawy.

Poza tym w domach zaczęto zdobić wnętrza gwiazdami bożonarodzeniowymi, drzewkami, świecznikami, figurkami i innymi kryształowymi produktami, które pomagały stworzyć przyjemną świąteczną atmosferę. W wielu rodzinach wszystkiego doglądał majestatyczny kryształowy żyrandol dopełniający uroczyste dekoracje.

Połączenie kryształu i Bożego Narodzenia trwa do dziś. Kryształ współtworzy świąteczną atmosferę w wielu domach na dosłownie wszystkich kontynentach.


christmas tree and crystal chandelier


Kryształ jako świąteczny prezent

Czeski kryształowy żyrandol może być bardzo pięknym prezentem bożonarodzeniowym. Poza dziełem artystycznym możesz ożywić atmosferę wręczenia prezentu także historią o jego pochodzeniu i długoletniej tradycji produkcjisięgającej aż do XVII wieku. Dzięki stuleciom chodzi o dzieło, które jest idealnie zweryfikowane przez czas. Żyrandole są bardzo często robione ręcznie, a każdy taki egzemplarz to całkowicie wyjątkowy egzemplarz.

Idealny prezent powinien sprawić przyjemność, ale też być trochę praktyczny, aby po jakimś czasie nie skończył pod warstwą kurzu. Kryształowa lampa spełnia dokładnie ten warunek. Bogato zdobiony, precyzyjnie szlifowany kryształowy żyrandol rozświetli nie tylko całe pomieszczenie, a osoba, której go podarujemy, będzie go cały czas widzieć.

Jeśli zdecydujesz się na kryształowy żyrandol, oddaj się w ręce sprawdzonego producenta. Nie pozwól sobie zepsuć wspomnień świątecznego dnia byle jaką imitacją czy wykonaniem złej jakości. Dla przestrzeni szczególnych i reprezentacyjnych odpowiednie są żyrandole kryształowe wykonane na zamówienie. Poradź się doświadczonych sprzedawców.

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się