Obalamy 3 najczęstsze mity o kryształowych żyrandolach

Dodane: 20.7.2021 10:19.44

20 Lipiec 2021

Kryształowe żyrandole otacza wiele mitów i półprawd. Czy potrafisz odróżnić je od faktów, czy też wierzysz w nie wyłącznie dlatego, że słyszałeś je już tyle razy? Odkryj najczęstsze mity o kryształowych żyrandolach i dowiedz się, jak jest naprawdę.

Obalamy 3 najczęstsze mity o kryształowych żyrandolach

Mit nr. 1: Żyrandol kryształowy nie pasuje do nowoczesnych wnętrz

Prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony mit o kryształowych żyrandolach. Według niektórych opinii, żyrandole kryształowe nadają się tylko do tradycyjnych wnętrz i nie są odpowiednie do nowoczesnych domów. Już dawno tak nie jest. Producenci oferują szeroką skalę różnych żyrandoli łącznie z nowoczesnymi, designerskimi modelami. Kryształowy żyrandol będzie pasował również do wnętrz zaprojektowanych w stylu skandynawskim.

Living room crystal chandelier


Mit nr. 2: Kryształowy żyrandol jest trudny do czyszczenia

Kryształowy żyrandol jest niszczony przez niewłaściwe mycie, a nie przez mycie w ogóle. Niestety, duża liczba osób, dbając o żyrandol, używa niewłaściwych środków czyszczących, a często nawet nieodpowiednich narzędzi. Do konserwacji żyrandoli kryształowych produkuje się specjalne środki czyszczące na bazie amoniaku. Mogą one czyścić elementy kryształowe i szklane, jak również części metalowe. Wystarczy rozpylić produkt na żyrandol i pozostawić go na nim. Kurz i brud spłyną na tkaninę, którą przygotujesz pod żyrandolem. Ręczne czyszczenie jest wtedy konieczne tylko w minimalnym stopniu, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia żyrandola.

Jeśli używasz właściwych detergentów podczas prania, a jednocześnie przestrzegasz zasad podanych na opakowaniu preparatu, twojemu kryształowemu żyrandolowi nic nie zaszkodzi podczas mycia. Mit ten powstał prawdopodobnie dlatego, że niektórzy właściciele używali agresywnych środków czyszczących, nieodpowiednich narzędzi (na szmatce lub gąbce mogły osadzać się drobne kamienie lub piasek, które mogły porysować szkło kryształowe), albo rozmontowywali żyrandol i moczyli jego części w wodzie.

cleaner


Mit nr. 3: Kryształowy żyrandol świeci słabo i ma wysokie zużycie

Kryształowy żyrandol jest dostosowany w swojej konstrukcji i wzornictwie do tego, aby idealnie oświetlić całe pomieszczenie. Poszczególne świece są ustawione tak, aby świeciły w przestrzeń i nic im w tym nie przeszkadzało. Kłopoty powstają raczej przy żyrandolu źle dobranym ze względu na typ pomieszczenia, jego wielkość i wysokość sufitu. 

Nie trzeba się martwić o zużycie – kryształowy żyrandol można wyposażyć w oszczędnymi żarówkami LED. Są one obecnie nieodróżnialne od konwencjonalnych żarówek pod względem kształtu i wydajności świetlnej. W porównaniu ze starszym typem żarówek halogenowych, dzięki technologii LED można spodziewać się do 90% oszczędności energii.

crystal chandelier interior


Gdybyście usłyszeli czy zauważyli inne pytania, które bez potwierdzenia powtarzane są w świecie żyrandoli kryształowych – napisz nam i zapytaj! ArtCrystal Tomeš jest tu dla Ciebie i może dzięki Tobie stworzymy kolejny wpis na blogu, w którym będziemy rozbijać mity, półprawdy czy kompletne bzdury, pokazując je w prawdziwym świetle. Tak samo jak kryształowe żyrandole oświetlają wnętrza.Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się