Jak łatwo wyczyścić kryształowy żyrandol?

Dodane: 5.10.2021 13:45.59

05 Październik 2021

Jeśli Twoje wnętrze zdobi ponadczasowy świetlny klejnot - kryształowy żyrandol, zasługuje on na porządne czyszczenie przynajmniej raz w roku. Tylko w ten sposób można w pełni cieszyć się jego doskonałym blaskiem i pięknem. Czy ten pomysł cię przeraża? Nie rozpaczaj. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak łatwo wyczyścić kryształowy żyrandol?


Czy czyszczenie żyrandola jest pracochłonne?

Więc jeśli czyścisz swój żyrandol raz w roku, sucha szmatka lub kurz może nie wystarczyć. Musi być czyszczony na mokro.

Na szczęście już dawno minęły czasy, kiedy trzeba było demontować żyrandol i wyjmować poszczególne wazony i misy. Trzeba było zdjąć z nich wszystkie kryształowe łańcuchy i ozdoby i umyć je ręcznie. W najlepszym wypadku z wodą lub octem, w najgorszym z abrazyjnymi lub agresywnymi środkami czyszczącymi, które mogą porysować części żyrandola.


czyszczenie żyrandola

 

Soda lub mydło nie były dobrym wyborem, ponieważ mydło pozostawia tłustą warstwę. Po umyciu, konieczne było rozłożenie wszystkich części na ręczniku i pozostawienie ich do wyschnięcia. Należy również umyć metalowe części oprawy. Jednocześnie ten długotrwały proces wiązał się z pewnym ryzykiem, ponieważ istniała możliwość, że części żyrandola mogą się przypadkowo złamać. Znalezienie części zamiennej nie jest radosnym zajęciem. A także zapamiętanie, która część i element należy gdzie! :-)

W dzisiejszych gorączkowych czasach, kiedy czas jest cenny dla wielu ludzi, mamy pod ręką nowoczesnego pomocnika. Jest to specjalny spray czyszczący przeznaczony specjalnie do czyszczenia żyrandoli kryształowych.


czyszczenie żyrandola

 

Jak więc zabrać się za czyszczenie kryształowego żyrandola?

Upewnij się, że żyrandol jest odłączony od prądu, wyłącz go i pozwól żarówkom ostygnąć. Odkręcić je i uszczelnić gniazda żarówek, np. za pomocą wacików. Rozłóż pod żyrandolem stare prześcieradło, obrus lub plastik. Dokładnie spryskać żyrandol sprayem czyszczącym. Rozpylacz o pojemności 750 ml wystarcza na około 2-3 czyszczenia (w przypadku średniej wielkości 6-8 ramiennego żyrandola).

Wszelkie zabrudzenia rozpuszczą się i spłyną same, skapując na matę. Produkt nadaje się również do elementów złącznych (nity i zaczepy) oraz elementów metalowych, dzięki czemu nie musisz się martwić o nieestetyczne plamy lub inne uszkodzenia.


zyrandol krysztalowy

 

Po spłynięciu środka czyszczącego sprawdź, czy cały żyrandol jest suchy i czy nie ma wilgoci w gniazdach żarówek lub w dolnej misce, która przykrywa przewody elektryczne żyrandola. Wilgoć można usunąć, np. za pomocą suszarki do włosów. Wtedy po prostu wkręć żarówki z powrotem na miejsce, włącz światła i ciesz się swoim pięknie mieniącym się kryształowym żyrandolem ponownie.

Czy to wygląda dla Ciebie na łatwe? Wypróbuj go i przekonaj się sam. My również używamy tego produktu. Używamy go do czyszczenia żyrandoli wystawionych w naszym salonie wystawowym, gdzie wisi ich ponad 200. I nie wyobrażamy sobie życia bez tego środka czyszczącego.

 

 

 

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się