Jak produkuje się kryształ

Dodane: 21.12.2021 15:36.49

21 Grudzień 2021

Każdy kawałek kryształu przechodzi długą drogę zanim trafi do nowego właściciela. Dziś pokażemy Wam tę podróż. Jak produkuje się kryształ?

Jak produkuje się kryształ

Każdy kryształowy żyrandol wyróżnia się swoim pięknem, stylem i ponadczasową elegancją, ale również kryje w sobie wiele unikalnych procesów, które doprowadziły do jego powstania. I choć rezultat jest prawdziwym klejnotem, to nawet poszczególne kroki można uznać za dzieło sztuki. Wymagają one bowiem precyzyjnej pracy ręcznej i mistrzostwa szklarskiego. Chętnie Cię o tym przekonamy.


Czeskie szklarstwo już od setek lat jest pojęciem znanym na całym świecie i jednym z głównych towarów eksportowych, z których możemy być dumni. W końcu nasze kryształowe lampy sufitowe, tradycyjne i nowoczesne żyrandole kryształowe i lampy kryształowe służą również jako dekoracja i niezawodne oświetlenie dla klientów na wszystkich zamieszkałych kontynentach. Każdy kryształowy wyrób przebywa długą drogę, zanim trafi do nowego właściciela. Co to za podróż?


Jak produkuje się kryształ

 

Produkcja kryształu - krok po kroku

1. Rysunek techniczny

Najpierw musimy wykonać rysunek techniczny, który dokładnie pokaże, jak będą wyglądały tworzone elementy.

2. Produkcja formy

Następnie na podstawie rysunku wykonywana jest forma do odlewów szklanych. Zwykle wykonuje się ją z drewna bukowego. Następnie jest on obrabiany i kształtowany za pomocą dłuta do pożądanej formy. Forma jest następnie przecinana na pół i szczegółowo sprawdzana, aby zapewnić, że odpowiada w 100% rysunkowi technicznemu.

3. Przygotowanie mieszanki szklanej

Podstawowym surowcem szklarskim jest mieszanina piasków szklarskich, sody, wapienia i innych składników. Do stworzenia naszego wyjątkowego szkła kryształowego używamy specjalnej kompozycji, która jest wykorzystywana w hutach szkła.

4. Praca w hucie szkła

Tak przygotowana mieszanka jest topiona w piecach w temperaturze 1250-1400 stopni Celsjusza. Po całkowitym stopieniu następuje proces nitowania, który ma na celu usunięcie wszystkich pęcherzyków powietrza i zanieczyszczeń. Następnie szklarze nabierają kawałki czystego, roztopionego szkła na szklany gwizdek - wydrążony metalowy pręt z drewnianym uchwytem i ustnikiem - i wdmuchują je do przygotowanej drewnianej formy. Jeśli kształt jest naprawdę skomplikowany, używają szczypiec lub innych narzędzi, aby ukończyć ostateczną formę.


Praca w hucie szkła

 

5. Usuwanie nadmiaru części

Odlewy są pozostawiane do ostygnięcia, a następnie usuwane są różne występy zachodzące na formę. Oczyszczony półfabrykat jest następnie przekazywany pod ściernicę.

6. Szlifowanie półfabrykatu

Ściernica delikatnie szlifuje wszystkie krawędzie, usuwa wszelkie niedoskonałości na powierzchni i nadaje kryształowi idealne linie.

7. Rysowanie dekoracji

Niektóre szkła kryształowe są produkowane z motywami dekoracyjnymi. W tym przypadku rysowane są na nim linie prowadzące, a następnie wycinane.

8. szlifowanie końcowe, polerowanie i inne prace wykończeniowe

Kryształ jest cięty przy użyciu tarcz diamentowych, a następnie mechanicznie lub chemicznie polerowany, aby był idealnie czysty i tak jasny, jak to tylko możliwe. Następnie, w zależności od potrzeb, wykonywane są dalsze prace wykończeniowe, takie jak złocenie lub grawerowanie.


szlifowanie końcowe

 

I co jeszcze?

Dzięki temu nasi szklarze produkują najwyższej jakości elementy kryształowe i przekazują pałeczkę innym specjalistom. Monterzy. Montują poszczególne elementy, również ręcznie, w piękne kryształowe żyrandole, które można powiesić w przedpokoju, salonie, sypialni lub kuchni. Nieważne, w jakim stylu urządzone jest Twoje wnętrze.

Naprawdę. W rzeczywistości jednym z najczęstszych mitów o kryształowych żyrandolach jest błędne przekonanie, że kryształowe żyrandole nadają się tylko do tradycyjnych wnętrz. Tak już nie jest. Wiele kryształowych żyrandoli doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, a niektóre z nich są wręcz idealne do stylu skandynawskiego.

Ale niektórzy ludzie mają tak charakterystyczne wnętrza i gusta, że nie mogą wybrać ze standardowej oferty żyrandoli kryształowych. Ale z nami nikt nie musi iść na kompromis w sprawie swoich żądań. Dlatego oferujemy Ci możliwość zaprojektowania własnego żyrandola dokładnie według Twoich upodobań.

I nie martw się, będziesz miał żyrandol jak żaden inny, ale jego cechy będą takie same jak innych żyrandoli kryształowych. Są łatwe do czyszczenia i są świetną inwestycją.


 

Jesteśmy tu dla Ciebie

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy. I razem dostroimy Twój dom do kryształowego blasku, który najbardziej Ci odpowiada.

 

 

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się