Jak korzystać z oświetlenia ambientowego

Dodane: 18.8.2022 10:18.18

18 Sierpień 2022

Niewiele osób wie, czym jest oświetlenie ambientowe. Albo jak można go wykorzystać. Jedno i drugie to wstyd. W dzisiejszym artykule naprawimy to.

Jak korzystać z oświetlenia ambientowego

Co to jest oświetlenie ambientowe?

Oświetlenie ambientowe to oświetlenie "nastrojowe" wykorzystujące taśmy LED, panele LED lub lampy w celu dodania atmosfery do zaciemnionego pomieszczenia podczas oglądania telewizji, grania na komputerze lub innego rodzaju relaksu przed ekranem.

 

oświetlenie ambientowe

 

Jakie są inne zalety oświetlenia ambientowego?

Znasz to uczucie, gdy wieczorem oglądasz przez dłuższy czas telewizję, ale po chwili zaczynasz mrużyć oczy, bo oczy Cię pieką. I prawdopodobnie doświadczyłeś wieczornej zmiany w biurze domowym, która pozostawiła twoje oczy znacznie bardziej zmęczone niż głowa.

Oba miały ten sam powód - twoje oczy były zafiksowane tylko na jednym źródle światła. Skupiały się na małym oświetlonym obszarze, więc musiały często mrugać i ponownie skupiać uwagę. Z tego powodu zaczęły wysychać, palić się i szybko się męczyć.

Przy oświetleniu ambientowym nic z tego nie grozi. To pośrednie źródło światła, dzięki delikatnemu rozproszeniu światła, nie tylko uprzyjemni Ci odpoczynek, ale także oszczędzi Twoje oczy, które łatwo adaptują się do ciemnego otoczenia.


oświetlenie ambientowe

 

Gdzie mieści się oświetlenie ambientowe?

W sypialni, salonie czy nawet gabinecie. Krótko mówiąc, wszędzie tam, gdzie spędzasz wieczorem czas przed ekranem. I nie ma znaczenia, czy oglądasz Netflixa, grasz w Counter Strike'a czy wypełniasz arkusze kalkulacyjne Excela.

Oświetlenie ambientowe najczęściej instaluje się za monitorem lub telewizorem, tak aby użytkownik odbierał emitowane przez niego światło wraz z oświetleniem uruchomionego urządzenia. Tworzy to przyjemne środowisko, które jest łatwe dla oczu, więc możesz pracować lub relaksować się bez problemów.

Jesteśmy tu dla ciebie.

Teraz już wiesz, jak wykorzystać oświetlenie ambientowe. Czy masz jakieś inne życzenia lub potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy.

 

 

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się