Aktualny trend inteligentnego oświetlenia

Dodane: 2.9.2022 14:49.05

02 Wrzesień 2022

Inteligentny dom to już nie tylko wizja science-fiction, ale zjawisko naszych czasów, które powoli staje się standardem. Nic dziwnego - obecnie wszyscy szukają sposobów na oszczędzanie energii. A obecny trend inteligentnego oświetlenia właśnie w tym pomaga. Przedstawmy go pokrótce.

Aktualny trend inteligentnego oświetlenia

 

Aktualny trend inteligentnego oświetlenia

 

Czym jest inteligentne oświetlenie?

Inteligentnym oświetleniem można wygodnie sterować zdalnie. Jego "inteligentność" z technologicznego punktu widzenia polega na podłączeniu oprawy lub żarówki do systemu automatyki domowej lub sieci Wi-Fi, ZigBee lub Bluetooth. Następnie można połączyć się z systemem domowym z urządzenia mobilnego.

W domu lub z drugiego końca świata

Oprawy podłączone do sieci Bluetooth mają ograniczony zasięg do około 15-30 metrów, więc można nimi sterować z telefonu komórkowego lub tabletu głównie w obrębie domu, z ogrodu, patio lub garażu.

Natomiast te podłączone do sieci Wi-Fi lub ZigBee mogą być sterowane z dowolnego miejsca. Z karaibskiej plaży, podczas jazdy na nartach w Alpach czy wędrówki po Wielkim Kanionie.

 

Czym jest inteligentne oświetlenie

 

Jakie mogą być funkcje inteligentnego oświetlenia?

Włączanie i wyłączanie

Oczywiście zdalne wyłączanie i włączanie światła to podstawa. Docenisz to w sytuacji, gdy wyszedłeś z domu i zapomniałeś zgasić światło. Albo gdy wyszedłeś z oświetlonego pomieszczenia i to, co pierwotnie miało być krótką chwilą, stało się dłuższą chwilą.

Możesz na przykład ustalić harmonogramy i każdego dnia tygodnia budzić się delikatniejszą metodą - włączając światło w sypialni zamiast budzika.

Kontrola intensywności i koloru światła

Dzięki inteligentnemu oświetleniu możesz również kontrolować intensywność i kolor światła. Za pośrednictwem telefonu komórkowego lub tabletu możesz łatwo ustawić, czy potrzebujesz jasnego, białego światła w salonie do pracy, czy też umilisz sobie odpoczynek światłem o złotej barwie.


Kontrola intensywności i koloru światła

 

Kontrola zużycia energii

Wystarczy spojrzeć na swój telefon i od razu wiadomo, ile energii zużyło lub zużywa aktualnie dowolne światło.

Te podstawowe funkcje mogą być sterowane przez Wi-Fi, Zigbee lub Bluetooth i są wystarczające dla "oświetlenia domowego". Poniższe mają większe zastosowanie w budynkach publicznych i domach, które są sterowane przez system automatyki.

Reakcja na ruch

Kolejną przydatną funkcją jest reakcja na ruch. Docenisz to zwłaszcza wieczorem, kiedy światło w miejscu, do którego właśnie wszedłeś, włączy się automatycznie po zadziałaniu czujnika. Nie musisz więc szukać włącznika, gdy jesteś w drodze do toalety.

Można jednak ustawić tę funkcję tylko dla dodatkowego źródła światła w salonie, tak aby po wstaniu z łóżka podczas oglądania filmu nie zapalał się główny kryształowy żyrandol, tylko lampa lub kinkiet. Dzięki temu nie będziesz chodził po ciemku, a inni nie będą przeszkadzać.

Reakcja na oświetlenie zewnętrzne

Kolejną bardzo popularną funkcją jest sytuacja, gdy system wykrywa zmniejszenie ilości światła naturalnego i automatycznie uruchamia lub intensyfikuje wybrane oświetlenie, co jest stosowane głównie w sklepach i biurowcach.


Kontrola zużycia energii

 

Sterowanie głosem

Dzięki systemowi automatyki domowej nie ma potrzeby ręcznego sterowania oprawami, ponieważ mogą one same się uruchamiać według precyzyjnie ustawionych parametrów. Jeśli jednak chcesz być "mistrzami światła", oprócz aplikacji mobilnej i przycisków ściennych możesz wykorzystać sterowanie głosowe. Wystarczy powiedzieć inteligentnej technologii, gdzie co ma włączyć lub wyłączyć - a ona będzie słuchać.

 

Inteligentne oświetlenie i żyrandole kryształowe

Nawet w przypadku naszych żyrandoli kryształowych można zapalić "inteligentne" oświetlenie. Można to zrobić na trzy sposoby:

1. zamawiasz nowy żyrandol kryształowy ze specjalną prośbą, że chcesz go podłączyć do systemu inteligentnego domu

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku nowych budynków. Podczas instalacji wystarczy pamiętać o okablowaniu dla "inteligentnego domu", nawet jeśli od samego początku nie wykorzystasz go w pełni. Wtedy z przyjemnością wykonamy dla Ciebie kryształowy żyrandol lub lampę ścienną z wieloprzewodowym okablowaniem, które po prostu podłączy się do systemu inteligentnego oświetlenia.

2. Podłącz swój obecny żyrandol kryształowy do systemu inteligentnego domu

Od jakiegoś czasu masz kryształowy żyrandol, ale dopiero teraz odnowiłeś swój dom. W tym przypadku podłączysz do zasilania małą "inteligentną" magistralę, która zostanie umieszczona między kablami z sufitu domu a kablami żyrandola.
Magistrala ta będzie ukryta w osłonie haka żyrandola i zajmie się wszystkimi niezbędnymi funkcjami inteligentnego domu.

3. Włóż inteligentne żarówki do swojego obecnego żyrandola kryształowego

Będą one wtedy sterowane przez Twój telefon komórkowy. Jeśli chcesz kontrolować tylko natężenie światła z jednego żyrandola (na przykład żyrandol kryształowy w salonie), to ta najprostsza metoda wystarczy.

Jesteśmy tu dla Ciebie

Teraz już wiesz, jaki jest aktualny trend w inteligentnym oświetleniu i jak instalujemy w nim nasze kryształowe żyrandole. Potrzebujesz jeszcze jakiejś porady? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci pomożemy.

 

 

 

Potrzebujesz pomocy?


POTRZEBUJESZ POMOCY?   
Po - Pt  8 - 16h

Tomas Feix Tomáš Feix
 T: +48 664 307 776
 T: +420 722 398 794
 E-mail: feix@artcrystal.cz

WhatUp
(mówimy po polsku)

Referencje naszych klientów

 • Adam Kowol, Bytom

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry. Przesyłka doszła w doskonałym stanie. Była bardzo dobrze zapakowana. Lampa wygląda znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy. Wiszące kryształy wspaniale rozszczepiają światło. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Elżbieta Lasota, Milanówek

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenka. Żyrandol dotarł w piątek, jak Pani informowała i prezentuje się pięknie w naszym salonie. Kryształy pięknie się mienią w blasku żarówek a przez pryzmat oszlifowanych kryształów można dojrzeć całą tęczę barw. Za jakiś czas z pewnością zamówię kinkiet do kompletu i być może lampkę.
 • Halina Dubicka, Chelm

  Ocena: 5 / 5
  Witam Pani Lenko, żyrandole są super, narazie jeszcze nie zawieszone i muszę kupić żarówki, jak powieszę i będą już świeciły to pozwolę sobie jeszcze raz napisać do Pani. W każdym razie żyrandole dotarły w stanie nie uszkodzonym, były super opakowane. Bardzo Pani dziękuję za szybką i profesjonalną obsługę.
 • Maciej Cierpiał, Konopiska

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, dziękujemy za przesyłkę. Żyrandole nie uszkodzone. Piękna robota już wiszą w salonie. Towar bardzo dobrze zapakowany. Jesteśmy wdzięczni za dbanie o opinię Państwa klientów. Pozdrawiam.
 • Agnieszka Kaczmarek, Sieraków

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że żyrandol dostarczono w stanie nienaruszonym oraz prezentuje się przepięknie. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Pozdrawiam.
 • Małgorzata Wujcik, Płock

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, otrzymaliśmy nasze zamówienie i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości produktów, pakowania i szybkiej dostawy. Dziękuję za dobrą współpracę.
 • Kasia Piekarz, Głogów

  Ocena: 5 / 5
  Dzień dobry, decydując się na zakup przeszukałam kilka stron sklepowych. Zakup jednak zadowolił mnie stuprocentowo. Co do samych kryształków - są przecudne!! Prawdziwe, ciężkie, pięknie cięte. Już na pierwszy rzut oka widać tu Jakość.
 • Iwona Ozga, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, otrzymaliśmy zyrandol i udało nam się wszystko zamontować. Żyrandol jest piękny i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za pomoc i będziemy Państwa polecać. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zbigniew Mularski, Poznań

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, zamawiałem i otrzymałem dostawę kilku wybranych lamp z firmy Artcrystal Tomes. Wszystko zgodne z ustaleniami: towar, terminy.Mogę gorąco polecić firmę i Właściciela.
 • Joanna Szmigiel, Warszawa

  Ocena: 5 / 5
  Dzień Dobry, dziękuję za piękny żyrandol i szybkie wykonanie całej działalności do mojej pełnej satysfakcji. Pozdrawiam.

Dołącz do nas na

facebook        instagram       pinterest     youtube

 

Otrzymuj wiadomości na swój adres e-mail

Preferencje prywatności

Używamy plików cookie, aby usprawnić Państwa wizytę na tej stronie, analizować jej działanie i zbierać dane na temat jej użytkowania. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane do partnerów w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie" wyrażasz zgodę na to przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub zmodyfikować swoje preferencje.

Deklaracja ochrony prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się